WİNKELEN.COM.TR DE Sıkça Sorulan Sorular. Ürün açıklamalarındaki beyanlar doğrumudur ?

 Kozmetik ve dermokozmetik ürünlerin yasal tanımı: Kozmetik ürün: İnsan vücudunun epiderma, tırnaklar, kıllar, saçlar, dudaklar ve dış genital organlar gibi değişik dış kısımlarına, dişlere ve ağız mukozasına uygulanmak üzere hazırlanmış, tek veya temel amacı bu kısımları temizlemek, koku vermek, görünümünü değiştirmek ve/veya vücut kokularını düzeltmek ve/veya korumak veya iyi bir durumda tutmak olan bütün preparatlar veya maddeler şeklindedir. Kozmetik ürünler ve takviye edici gıdaların, Hiç bir hastalığı tedavi ettiği, tedavisine yardımcı olduğu, hastalığı önlediği, önlenmesine yardımcı olduğu iddia edilemez. Kozmetik ürünlerin cildin alt tabakalarında ve kalıcı olarak etki ettiği iddia edilemez. Sitemizde belirtilen açıklamalar, üretici, ithalatçı firmaların sunduğu ürün etiketi, broşür gibi bilgi ve belgelere dayanmaktadır. Bu bilgiler ürünlerin vaad edilen etkilerinin kesin olarak gerçekleşeceği ya da yan etkileri olmadığı anlamını taşımaz.

 
Güneş kremi seçerken nelere dikkat etmeliyiz?
Güneş kremi seçerken ilk olarak UVA ve UVB ışınlarına karşı koruması olduğundan emin olunmalı. Sonra cilt tipine uygun ürün seçilmeli, kuru bir cildiniz varsa yağlı ciltler için olan koruyucu alınmamamlı aksi durumda ciltte sivilcelenmeye sebep olabilmektedir.


SPF ve GK ne demektir?
SPF-Sun Protection Factor, Türkçe karşılığı GKF Güneş Koruma Faktörü. Güneşin zararlı UVA ve UVB ışınlarına karşı en önemli koruyucudur. Güneş yanıklarını önemli ölçüde engeller ve kansere karşı koruma sağlar.


Bebeklere özel güneş kremi nasıl seçilir?
Bebeklerin cildi çok hassas olduğundan güneş ışınlarına direkt maruz kalma zamanları çok iyi ayarlanmalıdır. Bebekler için güneş kremi seçerken kimyasal madde içermeyen ürünler seçmeye özen gösterilmelidir.


Siparişim ne zaman kargoya verilir?
Gün içerisinde saat 15:00 ‘e kadar vermiş olduğunuz siparişleriniz aynı gün kargo prensibiyle hazırlanmaktadır.  Cumartesi ve Pazar günleri vermiş olduğunuz siparişler ilk iş günü olarak Pazartesi günü kargo şirketine teslim edilmektedir. Harici durumlarda 1 ila 3 iş günü içerisinde aksama olduğunda telefon ile bilgi verilir.

Kapıda Ödeme Seçeneği ile Alışveriş

Kapıda ödeme seçeneği ile alışveriş yaptığınız takdirde siparişinizi kargoya teslim etmeden önce Müşterimizden Telefon ile Onay alınır 2 gün içerisinde telefonuna ulaşılamayan müşterilerimizin siparişleri İPTAL EDİLİR.!


Sipariş ettiğim ürün ne kadar sürede elime ulaşır?
Sipariş edilen ürün hafta sonu veya resmi tatil değilse kargoya ulaştıktan sonra 1-3 gün içersinde elinize ulaşır.


Müşteri temsilcisiyle iletişime nasıl geçebilirim?
Web sitemizdeki www.winkelen.com.tr/iletisim.aspx bölümünden bizlere hafta içi saat 09:00 - 18:00 arası ulaşabilmeniz mümkündür.


Makyaj temizleyiciler cilt tipine göre farklılık gösterir mi?
Her insanin sahip olduğu cilt yapısı farklıdır, genel olarak yağlı ,kuru ve karma olarak adlandırılır.Her cilt tipi için farklı makyaj temizleyicisi kullanılmalıdır. Cildinize uygun olmayan bir temizleyici kullanmanız cildinizi tahriş edebilir, sivilcelenme yağlanma sorunları yaratabilir.


Güneş ışınları herkeste aynı derecede etki eder mi?
Güneş ışınları kişiden kişiye, genetik yapıya ve bronzlaşma derecesine göre farklı derecelerde etki eder. Bu özelliklere göre kişilerin güneş ışıklarına koruyucu madde kullanarak maruz kalabilme dereceleride farklıdır.


Bebekler için kaç faktör güneş kremi kullanmalıyız?
Bebekler için  güneş faktörünüz; yüksek sıcaklıktaki yerde yaşayanlar için en az  50 faktör daha serin yerlerde yaşayanlar için en az 30 faktör içeren ürünler tercih edilmelidir.


UVA ve UVB ışınlarının cilde ne gibi zararları vardır?  
UVA ışınları cilt yaşlanmasına,  güneş alerjisine ve cilt kanseri riskinin artmasına neden olur. UVB ışınları ise cildi derin den etkileyen yanıklar oluşturur , DNA hasarına yol açararak cilt kanserinin oluşmasında etkili olur.


Bronzlaştırıcı seçerken cilt tipi önemli mi?
Bronzlaştırıcı seçerken cilt tipi önemlidir. Eğer yağlı bir cilde sahipseniz daha çok toz bronzlaştırıcılar kullanmalısınız yada kuru bir cilde sahipseniz o zaman da jel halindeki bronzlaşırıcıları tercih etmeniz daha faydalı olacaktır.


Makyaj temizleyiciler cilde zarar verir mi?
Kozmetik ürünler alırken çok dikkatli olunmalıdır.  Özellikle göz ve dudak bakım için olan ürünler ekstra özen ister. Bu ürünleri alırken sağlık sertifikası olup omadığı kontrol edilip alınması gerekir. Merdiven altı diye tabir edilen yerlerden yada nerde üretildiği bilinmeyen markasız ürünlerden uzak durulmalıdır.


Çocuklar ve yetişkinler aynı güneş koruyucusunu kullanabilir mi?
Çocukların cildi yetişkinlere oranla çok daha fazla hassas olduğundan dolayı onlar için üretilen ürünleri kullanmalıdırlar. Yetişkinler için olan ürünler coçuklarda tam olarak sağlıklı etki bırakmayabilir.


Aldığım ürünü değiştirme imkanım var mı? 
Alınan ürün web sitemizde bulunan Değişim,İptal ve İade İşlemleri sayfasındaki şartlara uygun ise değişim gerçekleştirilebilir. 


Güneş sonrası koruyucuları kullanmamızın sebebi nedir?
Gün boyu güneşin altında kaldıktan sonra cilt hassaslaşır, ciltte kuruma ve buna bağlı çatlamalar oluşabilir. Bu durumda kalan cilt için yoğun bir bakım uygulamak gerekir.


Üye olmadan verilen siparişlerin takibi nasıl yapılır ?
Sisteme giriş yapmadan www.winkelen.com.tr/siparistakip.aspx adresinden, siparişinizi gerçekleştirdiğiniz eposta adresi ve sipariş numarası ile takibini yapabilirsiniz.

 

 

 

ARADIĞINIZ CEVABI BULAMADIYSANIZ BİZİMLE İLETİŞİME GEÇEBİLİRSİNİZ